Свечаним програмом у Кладову су отворене 51. Радничке спортске игре Синдиката управе Србије, традиционална манифестација која више од пола века окупља запослене у државној управи и локалној самоуправи из свих крајева Србије.

Овогодишњи домаћин игара је Кладово, родни град председника Синдиката управе Србије Слађана Бобића, који је заједно са заменицом председника општине Кладово Жаклином Николић званично отворио спортске сусрете.
Поздрављајући учеснике, Жаклина Николић истакла је значај људи који својим радом чине основу функционисања јавне управе.
– Ми као функционери смо пролазни. Долазимо и одлазимо, али људи који раде у управи остају и они су најважнија карика система. Управо због тога заслужују поштовање и подршку, јер својим радом свакодневно доприносе функционисању локалних самоуправа и државних институција – поручила је Николић.

Председник Синдиката управе Србије Слађан Бобић подсетио је на значај синдикалног организовања и заједничке борбе за права запослених.
– Сви заједно, као синдикат, борили смо се за боље услове рада и бољи положај запослених. Наставићемо да се боримо и убудуће, јер само заједништвом можемо да обезбедимо боље сутра за све раднике у управи – нагласио је Бобић.

Радничке спортске игре Синдиката управе Србије већ 51 годину представљају место сусрета, дружења и спортског надметања запослених из различитих градова и општина, негујући дух солидарности, колегијалности и међусобног поштовања.Током наредних дана учесници ће се такмичити у више спортских дисциплина, а организатори очекују да ће и овогодишње игре протећи у знаку фер-плеја, доброг дружења и јачања синдикалног јединства.