Током претходног дана у Републици Србији догодило се 85 саобраћајних незгода, у којима није било погинулих, док је повређено 46 особа.
Завршетком школске године и почетком летње туристичке сезоне очекује се већи интензитет саобраћаја, пре свега на главним путним правцима и ка туристичким центрима. У овом периоду повећано је и присуство деце у саобраћају, најчешће у својству путника.
Према подацима МУП-а, прошле године на путевима у Србији живот је изгубило деветоро деце која су била путници у возилу, док је претпрошле године страдало њих 16.
Министарство унутрашњих послова апелује на возаче да поштују саобраћајне прописе, буду посебно обазриви када се у возилу налази дете, избегавају непотребна претицања и велике брзине, јер такво понашање значајно повећава ризик од саобраћајних незгода и тежину последица.
Децу је неопходно превозити на прописан начин, уз употребу безбедносног седишта или подметача, у складу са висином детета и упутствима произвођача возила.
Из МУП-а подсећају све учеснике у саобраћају да одговорним понашањем чувају сопствену безбедност, али и дају добар пример деци.