Полицијска управа Бор прегледала је све школе на територији града Бора након дојава о постављеним експлозивним направама. Утврђено је да су дојаве биле лажне, а настава се наставља нормално.
Градоначелник града Бора Радиша Петковић саопштио је да су надлежне службе одмах реаговале у складу са прописаним процедурама и да је безбедност деце, наставника и свих запослених била на првом месту.
Према информацијама које су достављене надлежнима, претећи мејлови упућени су на више мејл адреса широм Србије, а дојава је стигла и до готово свих школа у Бору.
„Најважније је да су деца, наставници и сви запослени безбедни. Захваљујем припадницима Полицијске управе Бор, руководствима школа, наставном особљу и свим надлежним службама на брзој и одговорној реакцији“, навео је градоначелник Петковић.
Настава у школама биће настављена нормалним током, у складу са организацијом рада сваке образовне установе.
Из Града Бора поручују да ће и у наредном периоду бити у сталној комуникацији са надлежним институцијама и да ће наставити да прате ситуацију, јер је безбедност деце апсолутни приоритет.