Током претходног дана у Републици Србији догодиле су се 103 саобраћајне незгоде, у којима је повређено 37 особа.
У сусрет предстојећем летњем распусту, Министарство унутрашњих послова апеловало је на све учеснике у саобраћају да поштују саобраћајне прописе и покажу додатну одговорност, јер се очекује повећано присуство деце на улицама, спортским теренима и у парковима.
Из МУП-а подсећају да ће током предстојећег периода велики број породица кренути на путовања, због чега је важно да возачи децу превозе искључиво на законом прописан начин.
Посебно се указује на то да је током викенда и у данима који су претходили почетку прошлогодишњег распуста на путевима у Републици Србији живот изгубило девет особа. Тај податак представља озбиљно упозорење и обавезује све учеснике у саобраћају на додатни опрез и одговорно понашање.
Саобраћајна полиција ће током школског распуста појачано спроводити превентивне и репресивне активности, с циљем очувања безбедности свих учесника у саобраћају.