Састанак о превенцији насиља у породици у Бољевцу

Подели:

У просторијама Црвеног крста у Бољевцу данас је одржан заједнички састанак посвећен превенцији насиља у породици.

foto:ustupljena fotografija

Састанку су присуствовали представници Полицијске станице, Центра за социјални рад, Дома здравља – патронажне службе, Црвеног крста, као и геронто домаћице, са циљем да се укаже на проблеме у раду и истакне значај међусекторске сарадње.

Учесници су нагласили да је препознавање, пријављивање и решавање проблема насиља све важније, јер се оно све чешће јавља у породици, школи, али и на радном месту.

Овакви сусрети имају за циљ да се унапреди сарадња свих партнерских установа и да се заједничким деловањем допринесе ефикаснијој заштити грађана и стварању безбеднијег окружења за све.