Председник Србије Александар Вучић састао се данас са председником Грузије Михаилом Кавелашвилијем у Председничкој палати у Тбилисију.
Претходно је за Вучића, који борави у тродневној посети Грузији, приређен свечани дочек са војним почастима, уз црвени тепих и интонирање химни две земље.
Последњи пут двојица председника састала су се у децембру прошле године у Београду, када је председник Кавелашвили боравио у првој званичној посети Србији.
Тада је председник Вучић поручио да две земље имају врло блиске односе, док је Кавелашвили изразио наду да ће се односи и даље развијати и да ће две земље бити још ближе.
Ове године Србија и Грузија обележавају 31. годину дипломатских односа, који су традиционално пријатељски, засновани на верској, културној и историјској блискости, уз узајамно поштовање територијалног интегритета.

Долазак у Тбилиси
Вучић је раније данас са супругом Тамаром, стигао у Тбилиси, а на аеродрому га је дочекала Мариам Квривишвили, министар економије и одрживог развоја Грузије.
Ко је у делегацији Србије
У делегацији Србије коју предводи председник Вучић су и министар пољопривреде Драган Гламочић и министарка унутрашње и спољне трговине Јагода Лазаревић.
к1.рс