Група мештана Грачанице организовано кренула у Београд на скуп „Србија једна породица“

Фото/ Тањуг

Подели:

Група мештана из Грачанице и околних места кренула је јутрос организовано аутомобилима у Београд, како би у суботу присуствовали скупу “Србија једна породица“.

Они су се јутрос окупили испред манастира Грачаница, одакле су кренули пут Краљева, где ће преноћити, а у суботу ће, како су најавили, наставити пут ка главном граду како би на време стигли на заказани скуп.

Један од грађана који су кренули у Београд Милош Илић, каже да желе да пруже подршку председнику Србије Александру Вучићу и политици коју води.

„Он је тај који нас уједињује, чини да будемо једна српска породица која има будућност, а будућност за нас на Косову и Метохији је од пресудног значаја за наш опстанак. Зато смо данас кренули да подржимо политику развоја земље, јер кад је Србија јака има више пројеката и финансијске подршке и за нас Србе са Косова и Метохије“, рекао је Илић.

Скуп „Србија једна породица“ биће одржан сутра на платоу испредФ Дома Народне скупштине, а на њему ће, како је најављено, бити представљени планови и програм за будућност Србије.

Грађани ће на скупу имати прилику да наведу шта су за њих приоритети у развоју земље у будућности, али и да укажу на проблеме са којима се суочавају.

На скупу ће бити развијена и највећа застава Србије, а посетиоце очекује богат едукативни и музички програм за све генерације.

На скуп је позвао председник Србије Александар Вучић, као и други званичници.

Председник је најавио да ће грађани који у суботу дођу на плато испред Скупштине добити папир на којем ће моћи да од 15 тема заокруже по пет најважнијих које би желели да држава уради.

На листићу који ће грађани добити остављен је и простор да свако напише оно што га мучи и да изнесе своје примедбе.

тањуг