Народни посланик Бранислав Јосифовић, члан Одбора за европске интеграције Народне скупштине Србије, учествовао је у Бриселу на Међупарламентарном састанку који је организовао Одбор за спољне послове Европског парламента (АФЕТ).
Јосифовић је, као члан делегације Србије, говорио на тему проширења Европске уније и улоге парламената у процесу приступања, истичући да је Србија испунила све техничке услове за отварање Кластера 3 – Економија и конкурентност.
Он је подсетио да је Европска комисија у последњих пет извештаја о напретку позвала државе чланице да одобре отварање овог кластера за Србију, наглашавајући да су у међувремену спроведене додатне реформе у области медијског законодавства, изборног процеса и енергетике.
„Србија је показала посвећеност европском путу кроз измене медијских закона, формирање новог Савета РЕМ-а, усвајање измена Закона о јединственом бирачком списку и доношење Закона о гасу“, поручио је Јосифовић.
Говорећи о спољној политици, он је истакао да је Србија достигла рекордно висок степен усклађености са Заједничком спољном и безбедносном политиком Европске уније, као и да доследно подржава територијални интегритет Украјине.
Јосифовић је учеснике скупа упознао и са радом Комитета за праћење Плана раста Европске уније, као и са новим пакетом правосудних закона који се налази пред Народном скупштином.
Поред учешћа на пленарним сесијама, Јосифовић је присуствовао и радном ручку који је за шефове делегација организовао председавајући АФЕТ-а Дејвид Мекалистер.

На састанку у Бриселу учествовали су представници парламената држава кандидата за чланство у Европској унији из Србије, Босне и Херцеговине, Црне Горе, Молдавије и Украјине.
Учешће Бранислава Јосифовића на овом скупу представља и значајно представљање Књажевца у институцијама које обликују будућност европских интеграција региона.