Србија поражена од Јапана на старту друге седмице Лиге нација

Фото: www.elements.envato.com

Подели:

Мушка одбојкашка репрезентација Србије поражена је од Јапана резултатом 3:1 у првом мечу друге седмице Лиге нација, која се одржава у француском Орлеану.

Јапанци су од почетка утакмице наметнули висок ритам и освојили прва два сета резултатом 25:17 и 25:15. Србија је успела да одговори у трећем сету, који је добила са 25:22, али није имала снаге за потпуни преокрет.

Јапан потврдио лидерску позицију

У четвртом сету селекција Јапана поново је преузела контролу и славила са 25:16 за коначних 3:1.

Најефикаснији у редовима Србије био је Вељко Машуловић са 16 освојених поена, док је Лазар Мариновић додао 14. Јапански репрезентативац Ран Такахаши предводио је свој тим са 22 поена.

Следе дуели са Кубом, Француском и САД

Српске одбојкаше већ у петак очекује нови изазов против селекције Кубе, док ће током викенда одмерити снаге и са домаћином Француском, као и репрезентацијом Сједињених Америчких Држава.

Након овог кола Србија се налази на петом месту табеле Лиге нација са девет бодова, док је Јапан задржао лидерску позицију са 14 освојених бодова.

нсузиво.рс