Представници локалних самоуправа из целе Србије посетили су градилиште комплекса „Експо 2027” (Expo 2027) у Сурчину, где су им представљени досадашњи ток радова и планови за реализацију једног од најзначајнијих развојних пројеката у земљи.
Међу представницима локалних самоуправа била је и делегација града Зајечара, коју су чинили градоначелник Владимир Виденовић и заменик градоначелника Душан Врућкић.
Министарка државне управе и локалне самоуправе Снежана Пауновић поручила је да је пројекат „Експо 2027” значајан за све градове и општине у Србији. Она је истакла да ће ова међународна изложба представити Србију као земљу богате традиције, културе и савременог развоја.
Према њеним речима, учешће на Специјализованој изложби „Експо 2027” до сада је потврдило 139 држава, док се током 93 дана трајања манифестације очекује више од четири милиона посетилаца из целог света.
Директор предузећа „Експо 2027” Данило Јеринић представио је представницима локалних самоуправа динамику извођења радова и будући изглед комплекса, нагласивши да се сви радови реализују према планираном распореду.
Обилазак су организовали компанија „Експо 2027” д.о.о. Београд, Интегрални развој – Кабинет председника Владе и Министарство државне управе и локалне самоуправе.
Специјализована изложба „Експо 2027” биће одржана у Београду од 15. маја до 15. августа 2027. године, под темом „Игра(ј) за човечанство – спорт и музика за све”.