(ФОТО/ВИДЕО) ВУЧИЋ СЕ САСТАО СА ПРЕДСЕДНИКОМ ГРУЗИЈЕ Свечани дочек на црвеном тепиху уз највише почасти

Фото: ТАЊУГ/ Јулија Бакић

Подели:

Председник Србије Александар Вучић састао се данас са председником Грузије Михаилом Кавелашвилијем у Председничкој палати у Тбилисију.

Претходно је за Вучића, који борави у тродневној посети Грузији, приређен свечани дочек са војним почастима, уз црвени тепих и интонирање химни две земље.

Последњи пут двојица председника састала су се у децембру прошле године у Београду, када је председник Кавелашвили боравио у првој званичној посети Србији.

 

 

Тада је председник Вучић поручио да две земље имају врло блиске односе, док је Кавелашвили изразио наду да ће се односи и даље развијати и да ће две земље бити још ближе.

Ове године Србија и Грузија обележавају 31. годину дипломатских односа, који су традиционално пријатељски, засновани на верској, културној и историјској блискости, уз узајамно поштовање територијалног интегритета.

 

Фото: ТАЊУГ/ Јулија Бакић

Долазак у Тбилиси

Вучић је раније данас са супругом Тамаром, стигао у Тбилиси, а на аеродрому га је дочекала Мариам Квривишвили, министар економије и одрживог развоја Грузије.

Ко је у делегацији Србије

У делегацији Србије коју предводи председник Вучић су и министар пољопривреде Драган Гламочић и министарка унутрашње и спољне трговине Јагода Лазаревић.

к1.рс