Ученици основних школа у Србији, од првог до седмог разреда, у петак су завршили школску годину, након чега су отишли на летњи распуст који ће трајати до 31. августа.
Ученици осмог разреда наставу су завршили 29. маја, а завршни испит за упис у средње школе полагаће 15, 16. и 17. јуна. Свечана подела ђачких књижица, односно сведочанстава ученицима од првог до седмог разреда, биће организована у недељу, 28. јуна 2026. године.
За ученике осмог разреда свечана подела сведочанстава биће обављена у року не дужем од седам дана од завршетка наставне године. Према школском календару који је објавило Министарство просвете, летњи распуст за осмаке почиње по завршетку завршног испита и трајаће до 31. августа.