Председник Републике Анголе Жоао Мануел Гонсалвеш Лоренс борави у званичној посети Србији од 8. до 10. јуна, а данас га је испред Палате Србија дочекао председник Александар Вучић.
Председнику Анголе приређен је свечани дочек уз највише државне почасти, црвени тепих, интонирање химни две земље и почасни строј Гарде Војске Србије.
Поред председника Вучића, церемонији дочека присуствовали су и чланови Владе Србије, међу којима потпредседница Адријана Месаровић, министри Јагода Лазаревић, Марко Ђурић, Братислав Гашић, Сара Павков, Драган Гламочић, Борис Братина и Александра Софронијевић, као и директор Kанцеларије за ИТ и еУправу Михаило Јовановић.
Током посете очекују се разговори о унапређењу билатералне сарадње Србије и Анголе у више области од заједничког интереса.
Извор:.tanjug.rs