На такмичењу из дигитализације учествовало око 6.000 ученика

foto:politika

Подели:

Победили ученици четвртог разреда из Пирота, Варварина, Сремске Митровице, Новог Сада и Београда.

БЕОГРАД – Министарство просвете саопштило је данас да су на такмичењу из дигитализације, под називом „Digit@lni svet u mojim rukama – Velika digitalna avantura” победили тимови ученика четвртог разреда из пет основних школа.

На такмичењу је учествовало око 6.000 ученика, организованих у 1.900 трочланих тимова, а победници такмичења су ученици четвртог разреда из основних школа -„8. септембар“ из  Пирота,  „Херој Мирко Томић” из Варварина, „Јован Јовановић Змај” из  Сремске Митровице, „Свети Сава” из Новог Сада и „Вук Караџић” из Београда.Они су освојили златне медаље и максималних 20 бодова.

Како се наводи у саопштењу, ово такмичење је и намењено ученицима четвртог разреда, а усмерено је на развој дигиталне писмености, безбедног коришћења технологије и алгоритамског начина размишљања.

Министарство просвете, уважавајући значај и важност дигитализације, од ове године, по први пут, уврстило је у Календар такмичења и смотри, такмичење ученика четвртог разреда основних школа из предмета Дигитални свет, под називом „Дигитални свет у мојим рукама – велика дигитална авантура”.

БЕОГРАД – Министарство просвете саопштило је данас да су на такмичењу из дигитализације, под називом „Digit@lni svet u mojim rukama – Velika digitalna avantura” победили тимови ученика четвртог разреда из пет основних школа.

На такмичењу је учествовало око 6.000 ученика, организованих у 1.900 трочланих тимова, а победници такмичења су ученици четвртог разреда из основних школа -„8. септембар“ из  Пирота,  „Херој Мирко Томић” из Варварина, „Јован Јовановић Змај” из  Сремске Митровице, „Свети Сава” из Новог Сада и „Вук Караџић” из Београда.Они су освојили златне медаље и максималних 20 бодова. Како се наводи у саопштењу, ово такмичење је и намењено ученицима четвртог разреда, а усмерено је на развој дигиталне писмености, безбедног коришћења технологије и алгоритамског начина размишљања.

Министарство просвете, уважавајући значај и важност дигитализације, од ове године, по први пут, уврстило је у Календар такмичења и смотри, такмичење ученика четвртог разреда основних школа из предмета Дигитални свет, под називом „Дигитални свет у мојим рукама – велика дигитална авантура”.

Такмичење је организовано уз подршку Министарства просвете, Друштва за информатику Србије, Факултета за образовање учитеља и васпитача Универзитета у Београду и Центра савремених вештина и технологија „Фибоначи”, преноси Танјуг.

Извор:политика.рс