„Ко је овде луд” – комедија о менталном здрављу у Котлујевцу

Подели:

Градско позориште из Јагодине извело је вечерас у Центру за културу у Котлујевцу комедију „Ко је овде луд”, у режији Бранислава Недића. Комад је настао као адаптација сценарија шпанског филма Tok-Tok и на духовит начин обрађује теме психолошких поремећаја, зависности и опсесија.

Радња је смештена у чекаоницу др. Еткера, где се јунаци, тражећи лек, суочавају са дилемом да ли су урнебесни догађаји који их окружују стварни или плод њихове унутрашње пројекције. Управо кроз ту игру реалности и илузије, представа публици шаље снажну поруку о значају очувања менталног здравља.

Улоге су оживели: Петар Митић, Виолета Пешић, Ненад Петровић, Марија Дебељаковић и Бојан Милорадовић, који су својим извођењем допринели да публика кроз смех и емпатију препозна важност теме којом се комад бави.

Представа је наишла на позитиван одјек код публике, која је аплаузом наградила глумце и тиме показала да хумор може бити снажан начин да се проговори о озбиљним животним питањима.