Дачић: Сви који су допринели привођењу 5 Срба у Грачаници биће гоњени и санкционисан

Подели:

БЕОГРАД – Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да ће сва лица, која су својим чињењем допринела привођењу петоро Срба, директора здравствених и просветних институција Републике Србије са централног дела Косова и Метохије бити гоњена и санкционисана у складу са законима Републике Србије.

Поводом противправног и неоснованог привођења петоро Срба, директора здравствених и просветних институција Републике Србије са централног дела Косова и Метохије од стране Привремених институција самоуправе у Приштини, Министарство унутрашњих послова Републике Србије саопштава да ће сва лица која су својим чињењем допринела овом привођењу бити гоњена и санкционисана у складу са законима Републике Србије“, истакао је Дачић поводом хапшења петоро Срба након тврдњи министра за заједнице и повратак привремених приштинских институција у техничком мандату Ненада Рашића о наводним претњама бирачима пред изборе 7. јуна.

Дачић је истакао да је МУП Србије одлучане у намери да сви одговорни за овај антисрпски чин буду третирани најстроже у складу са законима Републике Србије, саопштено је из МУП-а.

 

tanjug.rs

Тагови: